Anasayfa  |   İletişim  | AR - EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Hac Umre Akademisi Uzaktan Eğitimi
Hac Umre Akademisi Uzaktan Eğitimi

Eğitimin Amacı

Hac ve Umre konularında tüm detayları içeren bir eğitime tabi tutularak ibadetlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri ve rehberlik yapmak isteyenlerin vecibeleri tam manasıyla öğrenmeleri hedeflenmektedir. Eğitimlere ek olarak alanın uzmanlarının katılacağı seminerlerde “Mekke ve Medine’nin Huzur İkliminden” bahsedilecektir.


Eğitim İçeriği

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Sürekli Eğitim Merkezi ve Hac Umre Eğitim Merkezi işbirliği ile 1 Haziran 2015’te başlatacağı Hac Umre Akademisi Uzaktan Eğitim Programı ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Üniversite bünyesinde hazırlanan ve tur sektörü firma yöneticilerinin deneyimleriyle zenginleştirilen eğitime, Hac ve Umre ibadetlerinin farizalarını detaylı olarak öğrenmek isteyen herkes katılım gösterebilir. Uzaktan eğitim yöntemlerinin kullanılacağı programda, Mekke ve Medine’deki iklim koşullarına bağlı olarak sağlık açısından dikkat edilmesi gereken hususlar da uzman doktor tarafından verilecek sağlık eğitimiyle aktarılacak. Eğitimi alan kişiler tur firmalarında rehberlik yapma imkanı elde edebilecek. Hac ve Umre sektöründe hizmet veren rehberler ise bu eğitim sayesinde yetkinliklerini artırma fırsatı bulacaklar.   


Kimler Katılabilir ?

  • Hac ve Umre ibadetlerinde rehber olarak görev almak isteyenler,
  • Hac ve Umre ibadetlerini tam manasıyla öğrenmek isteyenler.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Eğitime en az %70 oranında katılım zorunludur. Devam zorunluluğunu yerine getiren katılımcılar, eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde "Eğitim Sertifikası / Kurs Bitirme Belgesi", başarılı olamamaları halinde ise "Katılım Belgesi" almaya hak kazanacaklardır.


Eğitim Süresi

42 Saat


Eğitim Günleri

-


Eğitim Saati

-


Eğitim Yeri

Online Eğitim


Eğitim Ücreti

278 TL + %8 KDV


Banka Hesap Bilgilerimiz

Huem Eğitim Danışmanlığı Yayıncılık Turizm Tic. Ltd. Şti. 

Banka İsmi : Albaraka Katılım Bankası 
Hesap İsmi: Huem Eğitim Danışmanlığı 
IBAN NUMARASI : TR35 0020 3000 0247 5773 0000 01 


  • http://fsmsem.fsm.edu.tr/resimler/upload/web-22016-11-30-09-43-49am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi