Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Hac ve Umre Akademisi
Hac ve Umre Akademisi

Eğitimin Amacı

Hac ve Umre konularında tüm detayları içeren bir eğitime tabi tutularak ibadetlerini doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri ve rehberlik yapmak isteyenlerin vecibeleri tam manasıyla öğrenmeleri hedeflenmektedir. Eğitimlere ek olarak alanın uzmanlarının katılacağı seminerlerde “Mekke ve Medine’nin Huzur İkliminden” bahsedilecektir.


Eğitim İçeriği

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Sürekli Eğitim Merkezi ve Hac Umre Eğitim Merkezi işbirliği ile 1 Haziran 2015’te başlatacağı Hac Umre Akademisi Uzaktan Eğitim Programı ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Üniversite bünyesinde hazırlanan ve tur sektörü firma yöneticilerinin deneyimleriyle zenginleştirilen eğitime, Hac ve Umre ibadetlerinin farizalarını detaylı olarak öğrenmek isteyen herkes katılım gösterebilir. Uzaktan eğitim yöntemlerinin kullanılacağı programda, Mekke ve Medine’deki iklim koşullarına bağlı olarak sağlık açısından dikkat edilmesi gereken hususlar da uzman doktor tarafından verilecek sağlık eğitimiyle aktarılacak. Eğitimi alan kişiler tur firmalarında rehberlik yapma imkanı elde edebilecek. Hac ve Umre sektöründe hizmet veren rehberler ise bu eğitim sayesinde yetkinliklerini artırma fırsatı bulacaklar.   


Kimler Katılabilir ?

  • Hac ve Umre ibadetlerinde rehber olarak görev almak isteyenler,
  • Hac ve Umre ibadetlerini tam manasıyla öğrenmek isteyenler.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Eğitime en az %70 oranında katılım zorunludur. Devam zorunluluğunu yerine getiren katılımcılar, eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları halinde "Eğitim Sertifikası / Kurs Bitirme Belgesi", başarılı olamamaları halinde ise "Katılım Belgesi" almaya hak kazanacaklardır.


Eğitim Süresi

72 Saat


Eğitim Günleri

Pazartesi – Salı – Perşembe – Cuma


Eğitim Saati

18.00 – 20.30


Eğitim Yeri

Topkapı Yerleşkesi


Eğitim Ücreti

602 TL + %8 KDV


Banka Hesap Bilgilerimiz

Hesap Sahibi: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İktisadi İşletmesi

Banka: Vakıfbank

Şube: Demirciler Sitesi-Topkapı Şubesi

Müşteri No: 445001716652

Hesap No: 00158007301990535

IBAN: TR51 0001 5001 5800 7301 9905 35  • http://fsmsem.fsm.edu.tr/resimler/upload/web-22016-11-30-09-44-47am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi