Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Kazak Ulusal Sanat Akademisi Öğrenclierini Üniversitemizde Ağırladık
Tamamlanan Programlar
Kazak Ulusal Sanat Akademisi Öğrenclierini Üniversitemizde Ağırladık

On günlük staj programı kapsamında Üniversitemizi tercih eden ve aralarında Kazakistan T. K. Jurgenov Kazak Ulusal Sanat Akademisi Dekanı Aman KULBAEV ile Bölüm Başkanı Şangul KARZHAUBAEVA’nın da bulunduğu 9 kişilik öğrenci grubuna yönelik eğitsel ve kültürel çalışmalar tamamlandı.

Programın ilk gününde Kazak öğrenci grubuna Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Hüsrev SUBAŞI rehberliğinde Kandilli Yerleşkesi gezdirilerek Güzel Sanatlar Fakültesi ve bölümler hakkında bilgi verildi. Yerleşkede yapılan çalışmalarda Türk Kültürü’ne ait eserler tanıtıldı ve Dekanımız Prof. Dr. Hüsrev SUBAŞI tarafından bu eserlerin tarihteki kullanım alanlarıyla ilgili seminer verildi.

Kültür gezisi kapsamında gruba Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Miniatürk, Panorama 1453, TRT Radyo ve TRT Haber Stüdyoları gezdirilerek, Yunus Emre İlahi Dinletisi’ne katılmaları sağlandı. Gezi sırasında gruba Türk kültürü ve mirası hakkında bilgi verildi. Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Şahin ARSLAN’ın eşlik ettiği grubun 10 günlük ziyareti Topkapı Yerleşkesi’nde düzenlenen Katılım Belgesi Töreni ile son buldu.  • https://fsmsem.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_25992016-07-25-03-16-09pm.JPG
  • https://fsmsem.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_26072016-07-25-03-16-09pm.JPG
  • https://fsmsem.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_26252016-07-25-03-16-10pm.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi