Küçük Çamlıca tepesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen binamız 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu yerleşkemiz İstanbul şehir trafiğinden ve kargaşasından uzak, eğitim-öğretimi sağlıklı ve verimli bir şekilde yürütmek için ideal bir konumdadır. Konumundan dolayı Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy gibi merkezlere tek vasıta ile çok kısa sürede ulaşım sağlanmaktadır ve birçok özel öğrenci yurdu yerleşkemize yürüyüş mesafesindedir. Üniversitemiz öğrencileri bir yıl süre ile bu binada zorunlu yabancı dil hazırlık eğitimi almaktadırlar.

       Küçük Çamlıca Yerleşkemizde öğrencilerimizin öğrenme performanslarını en üst düzeye çıkarabilmeleri ve öğretim elemanlarımızın ders materyallerini rahat bir biçimde kullanabilmeleri için sınıflarımız teknolojik imkanlarla donatılmıştır. Bunların yanı sıra yerleşkemiz bünyesinde kesintisiz internet bağlantılı bilgisayar laboratuvarları, çalışma salonları ve bir de kütüphanemiz öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımızın hizmetindedir. Eğitim öğretimi destekleyici sosyal mekanlar olarak açık bir spor sahası, yemekhane, kantin ve dinlenme mekanları mevcuttur.

       Planladığınız toplantı, konferans, seminer, eğitim ve pek çok etkinlikte konuklarınızın ihtiyaçlarının eksiksiz şekilde giderileceği, tarihi binalarda modern teknolojinin sağladığı olanaklara sahip mekanlarımızla hizmetinizdeyiz.            
Salonlarımız kendi organizasyon günlerimiz dışında kalan tarihlerde her türlü kongre, konferans, seminer ve eğitim düzenleme amacına yönelik olarak kiralanabilir.